تبلیغات X
سفارش بک لینک
آموزش ارز دیجیتال
ابزار تادیومی
خرید بک لینک قوی
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
فایل گپ
بیگ بلاگ
خدمات سئو سایت
چاپ ساک دستی پارچه ای
ال تی پارت
چاپخانه قزوین
استارتاپ
خرید ملک در دبی
آموزش خلبانی
دانلود فارسی ساز بازی ها


ابزار پیشه - مزایای استفاده از ابزار بادی ( ابزار پنوماتیک ) نسبت به ابزار برقی چیست؟ s

ابزار پیشه - مزایای استفاده از ابزار بادی ( ابزار پنوماتیک ) نسبت به ابزار برقی چیست؟

موضوعات
Category

محبوب ترین مطالب
Most visited Postss

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 7927
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 7926
» بازديد سال : 7926
» بازديد کل : 7926
» اعضا :
» مطالب : 39

چه زمانی بهترست از ابزار بادی( ابزار پنوماتیک ) استفاده کنیم ؟

بهترین زمان برای استفاده از ابزار پنوماتیک یا همام ابزار بادی چه زمانی است؟ هوای فشرده ای که در کمپرسور های باد تولید می شود مصارف گوناگونی دارد از کارگاه ها و کارخانجات بزرگ صنعتی گرفته تا مصارف پزشکی، هنری. استفاده از سیستم های بادی شاید در بعضی موارد تنها انتخاب یک مجموعه صنعتی جهت به اتجام رساندن کاری باشد ولی گاها این پرسش پیش می اید که چه موقع بهتراست از دستگاه بادی به جای دستگاه برقی استفاده کنیم.

در این مقاله کوتاه سعی می کنیم مزایای استفاده از ابزار بادی یا به عبارتی ابزار پنوماتیک را در قیاس با همتای برقی اش بررسی کرده تا شاید کمک کوچکی به شما در انتخابتان کرده باشیم.

تولید کننذگان همیشه در صدد کاهش هزینه های تولید و افزایش بهره وری می باشند از این منظر شاید استفاده از ابزارهای بادی در وهله اول خیلی جذاب بنظر نیایند ( بدلیل هزینه های مربوط به خرید کمپرسور و لوله کشیهای مربوطه ) اما در مورد کارهای مداوم و طولانی قضیه به شکل دیگری خواهد شد و همانطور که در ادامه خواهیم گفت ابزار بادی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

وزن کمتر و ساختار ساده تر ابزار بادی

بدلیل اینکه ابزارهای بادی برای ایجاد قدرت نیازمند به موتور نبوده و قدرت خود را از هوای فشرده کمپرسور می گیرند وزن این دستگاهها در قیاس با ابزارهای برقی به مراتب کمتر بوده و ابعاد کوچکتری دارند. این اختلاف در وزن وسایز مخصوصا زمانی که کاربر زمان طولانی با دستگاه کار میکند خود را بیشتر نشان داده و ایجاد خستگی کمتری مینماید به علاوه جثه کوچک دستگاه نیز کارکرد با دستگاه را بهتر کرده امکان کار در فضاهای کوچکتر میسر میگردد.

نکته بعدی مربوط به ساختار ساده این ابزارالات در قیاس با ابزارهای برقی است. همانطور که گفته شد بدلیل عدم وجود موتور در ابزارهای بادی ساختار انها به مراتب ساده تر بوده که این سادگی هم وزن کمتر و هم استهلاک کمتر را در پی خواهد داشت. در واقع تعداد اجزا تشکیل دهنده ابزارالات بادی کمتر بوده در نهایت تعمیرات انها را ( در صورت نیاز ) آسانتر می نماید.

همچنین میزان توان خروجی دستگاه نسبت به وزن آن در دستگاه بادی بیشتر از همنوع برقی آن است که این نشان از بالاتر بودن راندمان دستگاه با در نظر گرفتن وزن آن است.

تعمیر و نگهداری ابزار بادی سوماک در ابزار پیشه

سرویس و نگهداری ابزار بادی ( ابزار پنوماتیک ) 

در باب تعداد دفعات سرویس و تعمیرات میتوان به این مطلب اشاره کرد که ابزالات برقی معمولا بعد از 100-120 ساعت کارکرد نیاز به سرویس دارند حال انکه در ابزالات بادی این عدد 200 ساعت است. این تعداد دفعات کمتر نیاز به سرویس در کاهش هزینه تعمیرات نقش بسزایی دارد.

نکته دیگر قابل اشاره  این است که در کل دستگاه های بادی طول عمر بسیار زیادی دارند و اگر تعمیرات دوره ای انها به موقع انجام گردد و قطعات مصرفی انها تعویض گردند آنها به هیچ وجه ابزار یکبار مصرف نبوده و قادر خواهند بود مدت بسیار طولانی به کارکرد ادامه دهند.

 این نیازمندی کمتر به سرویس، ابزار بادی را بسیار قابل اعتمادتر از ابزار برقی میسازد همچنین طراحی ساده و در عین حال کارامد آن برتریهای دیگری نیز بهمراه دارد. برای مثال ابزار بادی قابلیت کارکرد در هوای بسیار گرم و مرطوب را دارد در حالیکه در مورد ابزارالات برقی به این صورت نیست. گرمای تولید شده حین کار مستمر همراه با گرمای محیط باعث داغ شدن بیش از حد ابزار برقی شده که در نهایت برای دستگاه ایجاد مشکل خواهد کرد.

همچنین ابزار بادی حساسیت به کار پر فشار را ندارد به این معنی که برای مثال اگر در حین کار با دریل بادی به آن فشار زیادتر از حد وارد شود در بدترین شرایط دستگاه زیر فشار از حرکت می ایستد ولی برای ان به هیچ عنوان مشکلی پیش نماید حال انکه در مورد یک دریل برقی قضیه به این شکل نیست.

ایمنی ابزار بادی در محیط های پرخطر

کار در محیطهای خطرناک به دلیل اتشوزی را در نظر بگیرید برای مثال معادنی با گازهای مشتعل شونده یا قسمتهای خاص یک پالایشگاه نفتی، امنیت کار در این مکانها در اولویت است و برای انجام کار ابزاری مورد نیاز است که حین کار داغ نشود و تولید جرقه ننماید. با این شرایط بسادگی متوجه میشویم که امکان استفاده از ابزار برقی در این مکانها وجود نداشته و تنها انتخاب باقیمانده ابزار بادی است. البته در طبقه بندی ابزارالات بادی  نیز نوعی وجود دارد که مختص کار در محیطهای پر خطر است و هر نوع از این ابزارها مناسب این محیط نیست.

با توجه به مطالب گفته شده و جهت نتیجه گیری یاداور میشویم که استفاده از ابزار بادی شاید برای مصارف شخصی و کوتاه مدت مقرون به صرفه نباشد ولی برای کارگاههای کوچک تا کارخانجات بزرگ که کارشان همیشگی هست و یا دارای خط تولید هستند، بسیار با صرفه است و انجام هزینه ابتدایی برای خرید کمپرسور و لوله کشی های لازم در مدت زمان کوتاهی بنا به دلایل گفته شده جبران خواهد شد.

برای مطالعه و آشنایی بیشتر با ابزار آلات صنعتی با کلیک بر روی مجله ابزار وارد قسمت مقاله های سایت ابزار پیشه شوید.نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد