تبلیغات X
سفارش بک لینک
آموزش ارز دیجیتال
ابزار تادیومی
خرید بک لینک قوی
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
فایل گپ
بیگ بلاگ
خدمات سئو سایت
چاپ ساک دستی پارچه ای
ال تی پارت
چاپخانه قزوین
استارتاپ
خرید ملک در دبی
آموزش خلبانی
دانلود فارسی ساز بازی ها


ابزار پیشه - میخکوب بادی و انواع آن چیست؟ چه کاربردهایی دارد و انواع آن s

ابزار پیشه - میخکوب بادی و انواع آن چیست؟ چه کاربردهایی دارد و انواع آن

موضوعات
Category

محبوب ترین مطالب
Most visited Postss

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 7927
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 7926
» بازديد سال : 7926
» بازديد کل : 7926
» اعضا :
» مطالب : 39

وقتی در فعالیت‌های روزمره می‌خواهیم دو قطعه چوب را به هم وصل کنیم از چکش و میخ استفاده می‌کنیم. اما وقتی شغل ما نجاری، کابینت‌سازی، مبل سازی و … است دیگر ابزار ساده‌ی چکش پاسخگوی کار ما نیست و صرفه‌ی اقتصادی ندارد.

میخکوب بادی وسیله‌ای است که سرعت کار را در ایجاد اتصالات میخی بالا می‌برد و یکی از ابزارهای جایگزین چکش است. اگر شما هم در کسب‌وکارتان با اتصالات میخی سروکار دارید بیایید با این ابزار و انواع آن بیشتر آشنا شویم ….

میخکوب بادی چیست؟

نیرویی که هنگام استفاده از چکش برای فروبردن میخ تولید می‌شود ناشی از منبع انسانی است. این تولید نیرو سرعت کمی دارد و همچنین منبع انسانی هم بعد از مدت کوتاهی خستگی خود را نشان می‌دهد.

اکنون ابزارهای جایگزینی به‌جای چکش معرفی می‌شوند که منبع نیروی غیرانسانی دارند. میخکوب بادی  یکی از آنها است. در این ابزار نیروی مورد نیاز برای ضربه زدن به میخ از کمپرسور هوا ناشی می‌شود.

میخ کوب‌های بادی تنوع زیادی دارند. همچنین با قدرت و کارایی بالایی که از خود نشان می‌دهند برتری آنها نسبت به نمونه‌های برقی و شارژی دیده می‌شود. اگر در کسب‌وکارتان جابه‌جایی زیادی ندارید میخ کوب از نوع بادی ابزار جایگزین بهتری به‌جای چکش است. با این ابزار سرعت را در فعالیت‌های خود می‌بینید و در درازمدت صرفه‌ی اقتصادی آن را احساس می‌کنید.

برای کنترل میخ کوب‌های بادی گیره یا ماشه تعبیه می‌شود. در میخ کوب گیره‌دار با هر ضربه فقط یک میخ فرو می‌رود. در نوع ماشه‌دار ظرفیت کار بالا است اما باید میخکوب را به‌خوبی کنترل و مهار کرد؛ در غیر این صورت به شما آسیب می‌زند.

برای اینکه در مواقعی که از میخ کوب‌های بادی استفاده نمی‌کنید خطری محیط کار را تهدید نکند معمولاً ضامنی در این ابزار وجود دارد.

خرید میخکوب بادی!

حال که تصمیم دارید یک میخکوب از نوع بادی بخرید چند نکته را به شما می‌گوییم. این نکات شما را برای خرید بهتر راهنمایی می‌کنند:

مخزن و میخ

تمایز انواع میخ کوب‌‌های بادی، در مخزن و میخی که استفاده می‌کنند دیده می‌شود. البته در اینجا نوع میخ تفاوت را بیشتر نشان می‌دهد.

مخزن میخ کوب‌های بادی به صورت  ردیفی، خشابی و یا حلقه‌ای است.

قبل از خرید حتماً نوع میخی را که می‌خواهید برای اتصالات استفاده شود مشخص کنید تا از خرید خود پشیمان نشوید.

اندازه و وزن

میخ کوب بادی را انتخاب کنید که وزن آن متناسب با نیروی شما است و در کوتاه‌مدت شما را خسته نمی‌کند. در اینجا اندازه‌ی مناسب قسمت‌های مختلف ابزار هم سرعت کار را بالا می‌برد.

سرعت میخکوب بادی

تعداد میخ‌هایی که با میخ کوب از نوع بادی در یک دقیقه در اتصالات فرو می‌رود سرعت دستگاه را مشخص می‌کند. برای حفظ کردن سرعت به این نکته توجه کنید که قدرت دستگاه به‌خوبی تأمین شود. بنابراین به قدرت کمپرسور هوا و فاصله‌ی آن از محل کار باید توجه داشت؛ شلنگ بلند در رسیدن فشار هوا تأخیر می‌اندازد و قدرت آن را هم کم می‌کند.

 

میخکوب بادی سوماک

میخکوب بادی سوماک

معرفی انواع میخکوب بادی

در اینجا چند نوع مختلف از میخ کوب‌های بادی را معرفی می‌کنیم تا خرید خود را با آگاهی بیشتری انجام دهید.

میخکوب بادی اسکا

این میخ کوب‌ها برای کار با میخ‌های گیج 18 به‌کار می‌رود. میخ کوب اس کا معمولا با حرف F هم نام‌گذاری می‌شود.

از میخ کوب‌های بادی اس کا میخ کوب SUMAKE مدل F18-50 را به‌عنوان نمونه معرفی می‌کنیم. عدد 18 در نام‌گذاری شماره گیج میخی را که می‌توان در خشاب گذاشت نشان می‌دهد. عدد 50 هم به حداکثر ارتفاع میخ اشاره دارد.

به‌طور کلی می‌توان گفت که عدد 18 میخکوب بادی اس کا را معرفی می‌کند.

میخکوب بادی

میخکوب بادی اسکا

میخکوب بادی تیپو

اگر برای اتصالات خود از میخ‌های کبریتی که با گیج 16 شناخته می‌شوند استفاده می‌کنید دستگاه مورد نظر خود را در نوع تی پو جستجو کنید.

از میخ کوب‌های بادی تی پو ابزار سوماک  مدل F16-50  را معرفی می‌کنیم. در نامگذاری این ابزارها از عدد 16، که مقدار گیج را نشان می‌دهد، عدد 50 در نامگذاری هم مقدار حداکثر ارتفاع برای میخ مورد استفاده را نشان می‌دهد.

میخکوب بادی

میخکوب بادی تیپو

میخکوب بادی مویی زن (بی‌سر زن)

میخ‌های معمولی که همه آن را دیده و می شناسیم اگر استفاده شوند خود را در سطوح نشان می‌دهند مگر اینکه آنها را بپوشانیم. حال میخ‌هایی وارد بازار شده‌اند که این ایراد را برطرف می‌کنند. میخ‌های مورد نظر بدون سر هستند و برای همین به‌راحتی در سطوح فرو می روند و دیده نمی‌شوند مگر اینکه روی آنها متمرکز شویم. میخ‌های بی‌سر (نامریی) زیبایی و نظم  دکوراسیون را بیشتر می‌کنند.

اگر شما با میخ‌های بی‌سر سروکار دارید میخ کوب بادی مناسب در بازار وجود دارد. از این ابزارها میخ کوب SUMAKE  مدل PO.8/30 را معرفی می‌کنیم. این ابزار مقادیر 15 تا 30 میلی‌متر را برای ارتفاع میخ‌های بی‌سر پشتیبانی می‌کند و سرعت بالایی دارد.

میخکوب بادی

میخکوب بادی مویی زن

 

اتصالات میخی را سریع‌تر ایجاد کنید

در دنیایی زندگی می‌کنیم که در آن کند بودن به ضرر ما تمام خواهد شد. نیازی نیست بگوییم: «به اطراف خود نگاه کنید تا ببینید دنیا با چه سرعتی پیش می‌رود.»

اگر کار شما نجاری، کابینت‌سازی، مبلمان و کلا کارهای مربوط به صنایع چوب است حتماً انگیزه پیدا می‌کنید که میخکوبی بادی، متناسب با کسب‌وکار خود بخرید. با تهیه‌ی این ابزار ایده آل کسب‌وکار شما سرعت می‌گیرد و پس از مدتی صرفه‌ی اقتصادی آن را کاملا حس خواهید کرد.

در این مطلب:

  • میخ کوب بادی را معرفی کردیم،
  • به چند نکته‌ی خرید اشاره کردیم،
  • و در آخر هم چند نوع از میخ کوب های بادی را نام بردیم.

سخن آخر ما این است که اتصالات میخی را سریع‌تر ایجاد کنید. کسی منتظر شما نمی‌ماند!

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد