تبلیغات X
سفارش بک لینک
آموزش ارز دیجیتال
ابزار تادیومی
خرید بک لینک قوی
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
فایل گپ
بیگ بلاگ
خدمات سئو سایت
چاپ ساک دستی پارچه ای
ال تی پارت
چاپخانه قزوین
استارتاپ
خرید ملک در دبی
آموزش خلبانی
دانلود فارسی ساز بازی ها


ابزار پیشه - ابزار بکس بادی چیست؟ در کجا و چگونه کار میکند؟ s

ابزار پیشه - ابزار بکس بادی چیست؟ در کجا و چگونه کار میکند؟

موضوعات
Category

محبوب ترین مطالب
Most visited Postss

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 7927
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 7926
» بازديد سال : 7926
» بازديد کل : 7926
» اعضا :
» مطالب : 39

ابزار بکس بادی چیست؟ در کجا و چگونه کار میکند؟


تاریخ انتشار پست : 1401/5/30 بازدید : 5

بکس بادی چیست؟

بکس بادی یک ابزار کارآمد. تصور کنید که میخواهید یه پیچ یخ زده یا زنگ زده که مدتهای زیادی است که باز نشده است را باز کنید چه مقدار نیرو نیاز دارید تا با دست خالی و یک آچار آن پیچ را باز نمایید.حال اگر از یک چکش نیز برای ضربه زدن به روی آچار کمک بگیرید آیا باز کردن آن پیچ برایتان آسانتر نمیشود؟

نحوه کارکرد بکس بادی تقریبا به همین شکل است در واقع بکس بادی ابزاریست با قابلیت اتصال به سری های بکس و ایجاد نیروی چرخشی ضربه ای  با توان بالا جهت باز و بسته نمودن پیچ ومهره. کمپرسورهای باد اغلب منبع تغذیه بکس  بادی میباشند هرچند که اخیرا بکس های الکتریکی و شارژی نیز به بازار معرفی شده اند اما کماکان بکسهای بادی بالاترین سهم را از بازار در اختیار دارند. از این ابزار امروزه در بسیاری از صنایع از جمله خودروسازی، ساختمان، راهسازی، راه آهن و غیره استفاده میشود.

عملکرد

در حین کار انرژی چرخشی ذخیره شده در روتور به صورت ناگهانی به شفت خروجی منتقل میگردد و نیروی بسیار زیادی را از طریق شفت (درایو) به پیچ وارد میکند. عملکرد سیستم ضربه زن به گونه ایست که بعد از هر بار ضربه توسط چکش، چکش به صورت آزادانه می چرخد و حالت قفل کردن درآن بوجود نمی آید با این طراحی تنها نیروی عکس العمل ایجاد شده حین کار دستگاه نیروی چرخش روتور و چرخش چکشها میباشد بنابراین کاربر حین کار با دستگاه نیروی عکس العمل کمی را حس خواهد کرد. همچنین اگر شفت خروجی با پیچ درگیر نباشد سیستم ضربه زن هم وارد عمل نشده و هم سرعت با روتور خواهد چرخید.

روتور و سیلندر

روتور و سیلندر و صفحه های بالا و پایین در مجموع محفظه ای را تشکیل میدهند که دارای سوراخهایی جهت ورودی و خروجی باد میباشد. همچنین  روتور دارای چاکهایی میباشد که پره های ازجنس فیبر یا پلاستیک در آنها قرار میگیرند.

بکس بادی

جریان هوای ورودی پس از گذر از ورودی بادی از سوراخهای ورودی وارد این محفظه شده و  پشت پره ها قرار گرفته و باعث چرخش روتور میگردد و سپس از خروجی به بیرون رانده میشود. این جریان مستمر باد روتور را با سرعت بالا میچرخاند. در واقع روتور و پره ها شباهت زیادی به آسیاب بادی دارند و به همان گونه کار میکنند.وزن سنگین روتور این امکان را به روتور میدهد که پس از چرخیدن انرژی چرخشی را در خود ذخیره کند. این چرخش با سرعت بالا از طریق شفت انتهای روتور به قسمت ضربه زن (چکشها) منتقل میگردد.

مکانیزم ضربه زن

همانطور که قبلا اشاره شد مکانیزم ضربه زن (چکشها) به گونه ای عمل میکند که قادراست آزادانه بچرخد در لحظه ای به شفت خروجی ضربه وارد کند و پس از آن دوباره آزادانه بچرخد در این فرایند قفل کردن هرگز اتفاق نمیوفتد. تعداد ضربه ای که چکشها به ازای هر بار چرخش کامل روتور میزنند متفاوت است و بستگی به نوع طراحی سیستم ضربه ای دارد. این عدد میتواند 1 یا 2 بار ضربه به ازای 1 بار چرخش روتور باشد. همین اتفاق باعث نامیدن بکسهای بادی به انواع تک چکشه یا دو چکشه میباشد.

با یک مدل  بکس بادی تک چکشه سوماک با کد فنی ST-5561 آشنا شوید. این مدل 3/4 اینچ درایو و مناسب خودروهای سنگین است.

بکس بادی

بکس بادی دو چکشه سوماک

بکس 3/4 اینچ درایو سوماک ST-5560

این بکس بسیار کاربردی با ظاهری استیل و سبک می باشد. جهت مشاهده اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

در انواع تک چکشه در ازای هر بار چرخش روتور چکشها 1 بار به شفت خروجی ضربه میزنند در نتیجه قدرت ضربه وارد شده بیشتر بوده حال آنکه تعداد ضربه کمتر میباشد.

در مقابل در انواع 2 چکشه در ازای هر بار گردش روتور چکشها 2 ضربه به شفت خروجی وارد میکنند که باعث میگردد تعداد ضربات بیشتر شده اما قدرت ضربه کمتر میشود.

با یک مدل بکس بادی سوماک 2 چکشه آشنا شوید.

 

بکس بادی

بکس بادی 3/4 درایو سوماک

 

سایز و مدل های بکس بادی

بکسهای بادی معمولا در مدلهای مختلفی ساخته میشوند که نوع بسیار غالب آن مدل هفت تیری میباشد، مدلهای مستقیم و چپقی نیز از جمله انواع دیگرند.همچنین سایز شفت خروجی بکسهای بادی بر مبنای اینچ از 1/4 تا ½-3 متغیر است.هر چند که انوع مصرفی آن3/8، 1/2 ، 3/4 و 1 اینچ میباشند.این مدل ها هر کدام در اشکال مختلف موجود هستند برای مثال سایز 3/8 به صورت مستقیم و هفت تیری سایز های 1/2 و 3/4 به صورت هفتیری و سایز 1 اینچ به اشکال هفتیری و مستقیم موجود میباشند.

برای مشاهده تمامی بکس های بادی حرفه ایی و با کیفیت کلیک کنید.

 

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد